Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği, günümüzde dental teknolojilerin artması ve gelişmesiyle giderek önemini artıran bir kavramdır. Etkileyici ve güzel bir görünüme kavuşmak için yapılan tedavilerin tümünü kapsamaktadır. Lamina Veneerler (Porselen laminalar), Kompozit Lamina Veneerler, Bleaching ( Diş Beyazlatma), Metal Desteksiz Tam Seramik Kuron-Köprü Protez Uygulamaları (Zirkonyum, Empress, E-max Kuron Restorasyonlar), İmplant, Bonding, Kompozit Dolgular, Seramik Dolgular (İnley-Onley), Dişeti estetiği ve Ortodontik Tedaviler.

Laminate Vener Uygulamaları

Dişlerin ön yüzlerine yapıştırılan porselen yapraklardır. Yapılabilecek en konservatif (koruyucu) tedavilerden biridir. Bu, veneerlerin yapılabilmesi için dişten kaldırılan dokunun çok az (ortalama 0,1-0,3 mm) ya da hiç olmamasından kaynaklanır. Çok ince olmaları sebebi ile estetik olarak çok başarılıdır.
Laminate veneerler ışığın geçmesine imkan tanıyarak, uygulandığı dişlerin tamamen gerçek gibi görünmesini sağlayan benzersiz bir kabiliyete sahiptir. Laminaların ışık geçirgenliği kullanılan porselene ve yapım tekniğine göre de değişir.
Dişeti problemi yoksa ve dikey boyutta değişiklik yapılmayacaksa tedavi süresi oldukça kısadır. 5-7 gün içerisinde tamamlanır.

Metal Desteksız Full Porselen Kuronlar
Kuronların görüntüsünü pek çok şey etkilese de en önemlisi ışığa verdikleri tepkidir. Doğal dişler ışığı geçirir. Bunun sonucu olarak da dişte derinlik ve canlılık ortaya çıkar. Metal desteksiz porselen kuronların (full porselen) ışık geçirme özelliklerinden dolayı, derinlik ve canlılıkları daha fazladır böylece doğal dişe en yakın sonuçlar elde edilir.

Metal desteksiz Zirkonyum Esaslı Köprüler

Bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Son teknoloji ürünü bu altyapı estetik ve dayanıklılığı bir arada sunabilme özelliğine sahip tek malzemedir. Sistemin en büyük avantajı ulaştığı çok yüksek dayanıklılıkla arka bölgedeki köprülerde de tam estetik bir görünüm sağlamasıdır.