Dental Turizm

DENTAL TURIZM

Dental turizm, yurtdışında yaşayan ve ağız ve diş sağlığı problemi bulunan kişilerin tedavi amaçlı yaptıkları seyahatlerdir.Avrupa ve Amerikada yükselen tedavi masrafları yüzünden ülkelerinde tedavi olamayan kişiler Türkiye’de sağlık standartlarının Avrupa ile aynı seviyede olması, tedavi maliyetlerinin bu ülkelere göre dörtte bire yakın olması, ülkemizin tarihi yapısı kültürel dokusu sağlık turizmi için ülkemizi tercih etmektedir.

Hastamızın kendi ülkesinde çektirdiği panoromik röntgeni e-mail yoluyla hekimlerimize ulaştırması gerekmektedir. Röntgeniniz incelenip,kliniğimizde  yapılan ilk görüşmeden sonra hastalarımıza tüm alternatif tedavi seçenekleri, tedavi süresi, prosedürü ve maliyeti hakkında detaylı bilgi verilmektedir.  Hastamız tedaviye onay verdikten sonra randevunuz ayarlanıp tedavinize hızlı bir şekilde başlanabilmektedir.

VIP MYDENT tedavileri için gelecek olacak hastalarımızın mutlaka yanında getirmesi gereken belgeler;

Pasaport ve kimlik kartınız

Ev adresi, iletişim bilgileri, e-mail

Uçak biletiniz ( Şehir içi ulaşımınızın ücretsiz sağlanması için)

Şeker, kalp, tansiyon gibi rahatsızlıklarınız bulunuyorsa, doktorunuzdan ‘diş tedavisi yaptırabilir’ belgesi

TEDAVİ SÜRESİ NE KADARDIR?

İmplant; İmplant hastlarımızın tedavi süreleri 2-5 gün dür. Sonrasında implantın kemiğe kaynaşma süresi beklenir ve bu süre 2 ila 6 aydır. İmplant üstü protez işlemine geçildiğinde ise gerekli olan süre 5-8 gündür.

Estetik Diş Tedavileri (Gülüş Tasarımı); Estetik Diş tedavileri genel olarak 5-8 gün arasında tamamlanmaktadır.

Beyazlatma (Bleaching) : 45 dk (1 veya 2 seans)   Protez tedavileri  : 5-8 gün.